Soke Takayuki Kubota

soke kubota seiza fighting master

Mistrz Takayuki Kubota (ur. 1934) - twórca szkół:  jiu-jitsu, karate, kenjutsu, kobudo.


Główne dojo kubojitsu w Los Angeles, USA. Soke Kubota siedzi w centrum grupy na krześle.

kubota mmaJapoński mistrz sztuk walki, soke Takayuki Kubota opracował system łączący zadawanie ciosów i kopnięć z technikami zapaśniczymi i jiu-jitsu pod nazwą kubojitsu. W latach swojej młodości, kiedy był już w Japonii uznanym karateką przyjaźnił się i ćwiczył z najsłynniejszym japońskim zawodowym zapaśnikem Rikidozanem. Uzyskał także w innych sztukach walki wysokie stopnie mistrzowskie - piąte dany w judo i aikido. Wciąż rozwijał stworzony przez siebie styl karate i kobudo pod nazwą Gosoku-ryu (twardy i szybki styl). Szkolił policjantów tokijskich i stacjonujących w Japonii oficerów wojsk amerykańskich. Już w wieku 17 lat prowadził szkołę walki wręcz w Tokio. Przez pewien czas pracował także jako osobisty ochroniarz ambasadora USA.

W 1964 r. na zaproszenie "Ojca amerykańskiego karate", Eda Parkera przybył do USA, żeby dać fascynujący pokaz swoich umiejętności. Obok niego występowało jeszcze kilku innych mistrzów sztuk walki, a wśród nich Bruce Lee. Obaj pozostali w USA na stałe, a w dojo mistrza Kuboty ćwiczyli prawie wszyscy najwięksi obecnie herosi amerykańskich sztuk walki: Chuck Norris, Bill "Superfoot" Wallace, Benny "The Jet" Urquidez, "Ojciec chrzestny grapplingu" - Gene LeBell i wielu, wielu innych.

Nie wiemy, czy  mistrz Kubota zetknął się kiedyś osobiście z mistrzem Helio Gracie z Brazylii. Ale widać wiele podobnych technik, jeżeli chodzi o walkę w parterze w kubojitsu i brazylijskim jiu-jitsu BJJ. Obie sztuki walki, bardzo skuteczne w samoobronie, posiadają wspólne korzenie: catch wrestling i judo.centrum kubojitsu MMA W odróżnieniu od BJJ Kubota większy nacisk kładzie na techniki ofensywne: uderzenia i kopnięcia. Kłania się tutaj rodowód mistrza karate.

Mistrz Kubota ma obecnie ponad 80 lat i wciąż naucza w swoim dojo w Los Angeles, szkoli policjantów, agentów FBI, CIA, Interpolu i aktorów filmowych. Od kilku lat podczas wizyt w Europie szkoli karabinierów włoskich. Jego wiernym uczniem od ponad 40 lat jest gwiazdor Hollywood James Cann. Mistrz Kubota od wielu lat posiada najwyższy stopień mistrzowski w japońskich sztukach walki - 10 dan i tytuł soke - twórca stylu - zatwierdzony przez Japońskie Ministerstwo Edukacji.

Mistrz Kubota stworzył sztukę samoobrony, która stanowi ukoronowanie jego przeszło siedemdziesięcioletniego doświadczenia w karate, judo, aikido, zapasach zawodowych i policyjnych technikach interwencyjnych. To kubojitsu, stworzone przez jednego z największych ekspertów walki wręcz i białą bronią - elitarna sztuka walki wręcz.


hanshi Piotrkowicz mistrz budo

Mistrz Tomasz Piotrkowicz rozpoczął treningi japońskich sztuk walki w 1970 r.


Hanshi Tomasz Piotrkowicz był uczniem mistrza Kuboty przez 20 lat.  Posiadał już niemałe doświadczenie w karate, jujitsu i kobudo, kiedy  brał udział w pierwszych treningach systemu kubojitsu. Bardzo szybko zrozumiał, że najlepszą drogą do rozwoju tej szkoły jujitsu będzie włączenie technik boksu europejskiego i Muay Thai w stójce oraz dorobku innych szkół zapaśniczych, a szczególnie brazylijskiego jiu-jitsu BJJ w parterze. wykorzystanie nowoczesnych ochraniaczy i rękawic pozwoliło rozwinąć tę sztukę w kierunku MMA - mieszanych sztuk walki. I tak po kilku lata prób i doświadczeń ze swoimi uczniami, a przede wszystkim synami: Michałem i Jakubem, którzy osiągnęli wiele tytułów mistrzowskich na turniejach różnych sztuk i sportów walki powstało kubojitsu MMA. Obecnie jest już pierwsza generacja uczniów, którzy doszli do stopni mistrzowskich, a przygotowują się już następni. System jest otwarty i ulega nieustannemu rozwojowi. Każdy ma szansę wnieść do niego swój skromny wkład...

Mistrzowie kubojitsu MMA, synowie Hanshi Piotrkowicza trenują w klubie mistrza świata Muay Thai - Banchamek Gym.

Mistrzowie kubojitsu MMA: Jakub i Michał - synowie Hanshi Piotrkowicza trenują w klubie mistrza świata Muay Thai - Banchamek Gym.

Klub kenjutsu iaido Warszawa, szermierka kendo Warszawa, MMA Warszawa, Walka nożem, obrona przed nożem, Klub kobudo Warszawa, Sztuki walki, Karate warszawa, samoobrona