Kubojitsu MMA

Co jest wyjątkowego w kubojitsu MMA?

mma, boks warszawa

Kubojitsu MMA to mieszana sztuka walki, która bazuje z jednej strony na podwalinach jujitsu, stworzonych przez jednego z największych żyjących japońskich mistrzów walki wręcz (a więc wszystkie techniki zaadoptowane przez niego do tego systemu są prawidłowo, żeby nie powiedzieć idealnie wykonywane i nauczane), z drugiej strony przez praktyka japońskich sztuk walki z uniwersyteckim przygotowaniem i doświadczeniem w sportach olimpijskich, który w trakcie czterdziestu kilku lat praktyki i kontaktów z wieloma mistrzami sztuk walki usystematyzował i rozwinął tę szkołę w kierunku MMA. Charakteryzuje się stosowaniem kontrataków na każdą akcję napastnika - np. jeśli przeciwnik zakłada mi dźwignię, ja natychmiast z niej wychodzę wykorzystując jego atak do obezwładnienia go techniką kontrującą. W celu nauki realnej samoobrony stosuje się tu wszystkie możliwe sposoby obrony, a więc także te zabronione w konfrontacjach sportowych, jak wyłamywanie palców, ciosy poniżej pasa, naciski na punkty witalne.mma thai boks warszawa Sparingi prowadzi się w spejalnych kaskach do kubojitsu, ochraniaczach i rękawicach do MMA, aby walka byla realna, ale zapewniała walczącym maksimum bezpieczeństwa. Kubojitsu MMA - to sztuka realnej samoobrony, w której adept uczy się:

  • walki w długim dystansie (kopnięcia i ciosy karate),
  • średnim (uderzenia i obrony bokserskie),
  • krótkim (poza uderzeniami z dołu i sierpami ciosy łokciami, kolanami, głową oraz naciski na punkty witalne i sposoby klinczowania)
  • Poznaje zasady walki w zwarciu i przejścia do przewrócenia przeciwnika (podcięcia, rzuty, obalenia).

W parterze musi umieć unieruchomić przeciwnika i nie dać się obezwładnić silniejszemu napastnikowi (trzymania, dźwignie, duszenia i sposoby przeciw-działania). W prawdziwej samoobronie również na leżąco wymierza się ciosy i kopnięcia.

Trening kubojitsu MMA jest więc treningiem przekrojowym, a walka prowadzona jest zarówno na stojąco jak i na leżąco, co lepiej oddaje różnorodność realnych sytuacji ulicznych. Podstawą treningu jest randori, wolna walka - sparing lub walka zadaniowa.

Schemat ilustrujący powiązania międy kubojitsu a innymi sztukami walki trenowanymi przez mistrza Kubotę.

schemat jiujitsu

Kubojitsu MMA zawiera następujące techniki:nauka boksu warszawa

TECHNIKI UDERZEŃ - ATEMI WAZA

w tym kopnięcia KERI WAZA i ciosy rękoma TSUKI WAZA, UCHI WAZA

TECHNIKI OBRON - UKE WAZA

TECHNIKI ZAPAŚNICZE (GRAPPLING) - KATAME WAZA

w tym duszenia SHIME WAZA, dźwignie KANSETSU WAZA, trzymania OSAE KOMI WAZA

TECHNIKI RZUTÓW I PODCIĘĆ - NAGE WAZA.


Jiu-jitsu mistrza Kubota przypomina w wielu aspektach brazylijskie jiu-jitsu mistrza Gracie, ale większy nacisk kładzie na walkę w stójce i zawiera techniki ofensywne karate, a nie tylko obronę przed nimi. W obu tych stylach najważniejsza jest technika, a nie brutalna siła.


mistrz naucza trening na worku nauka walki Mokotów

Na worku ćwiczy jeden z instruktorów centrum MMA - aktualny mistrz świata karate - Michał Piotrkowicz.

Klub kenjutsu iaido Warszawa, szermierka kendo Warszawa, MMA Warszawa, Walka nożem, obrona przed nożem, Klub kobudo Warszawa, Sztuki walki, Karate warszawa, samoobrona